wz
logo

Jokerit Cup 2013: Čtvrtým místem překvapil Extraliga Team všechny včetně sebe
14. 11. 2013

Několik týdnů nazpět se kapitán družstva Mára Dopa nechal slyšet, že tentokrát si jeho mužstvo jede do Police pro zlato. Tak daleko se nakonec Extraliga Team nedostal, rozhodně se však dalo říct, že byl jedním z největších (a nejmilejších) překvapení letošního Jokerit Cupu. Náchodští hráči udělali mezi královehradeckou florbalovou elitou obrovský dojem a za svůj srdnatý výkon byli odměněni krásným čtvrtým místem. [TB26]

Pro zobrazení celého článku klikněte ZDE

logo

Senzační 4. místo na Jokerit Cupu 2013
2. 11. 2013

Ještě den před konáním tradičního turnaje Jokerit Cup nebylo vůbec jisté, zda Extraliga Team vůbec poskládá tým. Nakonec si tento tým, po bojovném výkonu celého mužstva, odváží vynikající čvrté místo, přičemž týmy na třetím, druhém a prvním místě měly na soupiskách ostřílené florbalové profesionály. Tento úspěch Extraliga Teamu se tak stává nejlepším úmístěním, kterého tento tým kdy dosáhnul.

Podrobnější článek o tomto turnaji se teprve připravuje... [MM91]

logo

Slovy kapitána: Jedeme si pro zlato!
5. 10. 2013

Kapitán a manažer v jedné osobě Mára Dopa, alias Stračena, si našel ve svém jinak nabitém programu chvilku času a poskytl nám rozhovor, v němž odpovídal na otázky týkající se úvodního turnaje letošní sezony, polického Jokerit Cupu.

Dopo, přibliž nám prosím, jak probíhají přípravy Extraliga Teamu na nadcházející Jokerit Cup?

Mára Dopa: "Tak určitě, vše probíhá tak, jak má. Já si myslím, že… No, nechci dávat velký cíle, ale jedeme vyhrát."

V uplynulém roce jste se museli vypořádat s absencí některých svých stěžejních hráčů, jmenovitě pak s Osobičem a Bohym. Budou tito hráči letos opět k dispozici?

MD: "Samozřejmě, počítá se s nimi do druhé lajny."

Oba dva loni působili v zahraničí. Myslíš si, že v souboji s týmy, jakými jsou například Buldoci či ZaStykVše, se budou jejich zkušenosti z turecké, respektive švédské národní florbalové ligy hodit? Je totiž všeobecně známo, že v zemích kebabu a ABBY aplikují poněkud odlišné florbalové praktiky.

MD: "Jakožto mozek týmu doufám, že pochytili tamní praktiky a budou na palubovce nepřehlédnutelní."

Chystá se vedení týmu doplnit soupisku o nějaké nové hráče?

MD: "Budeme muset, jelikož náš bek Pulty má zraněné koleno a nevypadá to dobře."

Je již jasno o pozici brankářské jedničky?

MD: "Ano, o brankářské jedničce máme jasno. Roman Málek se podrobil fyzickům testům a dopadl výborně, proto mu dáme prostor i na následujícím turnaji, aby potvrdil své kvality."

S jakými cíli bude letos tento věhlasný tým do Jokerit Cupu vstupovat? Dvě devátá místa z uplynulých dvou let asi nemohou být pro vaše mužstvo příliš uspokojující…

MD: "Klucííí vědí, že musejí makat, jedeme pro zlato!!!"

Děkujeme za rozhovor a ať se daří. [TB26]

logo

Nová sezona, staré zvyky, aneb počtvrté na Jokerit Cup
4. 10. 2013

Prázdniny skončily, horké letní dny vystřídala mrazivá rána a listy na stromech začaly měnit svoji barvu dozlatova. To všechno ve florbalovém světě znamená jediné, a sice začátek nové sezony.

Zní to až neuvěřitelně, ale letos v listopadu uplynou již tři roky od doby, kdy se v hlavách Dopy a Meery zrodil onen brilantní nápad přihlásit sebe a pár dalších sportovních nadšenců do polického Jokerit Cupu, čímž tak nevědomky položili pomyslný základ k něčemu, co bude později v učebnicích florbalu označováno jakožto nejlepší profesionálně amatérský tým v dějinách této překrásné hry.

K naplnění tohoto cíle ovšem vede dlouhá a klikatá cesta, čehož si jsou ostatně samotní hráči velmi dobře vědomi. Tým poskládaný výhradně ze současných či bývalých prvotřídních hokejistů, jimž ani metr dlouhá tyč s divně vypadající čepelí, plastový míček s dírami a palubovka nejsou cizí, proto během léta nezahálel a na novou sezonu se svědomitě připravil. Vyčerpávající a někdy až téměř nekonečné tréninky na přímém slunci v blízkosti bazénů či koupališť následované dlouhými večerními poradami v lokálních podnicích vzaly za své, nyní je čas začít sklízet ovoce.

Aby se předešlo situacím, kdy kvůli rozsáhlé marodce nemohl Extraliga team podávat své obvyklé výkony, rozhodlo se vedení mužstva přivést hned několik nových hráčů, od nichž si slibuje velké věci. Nespočetné davy fanynek pak navíc zcela jistě potěší zpráva o návratu Osobiče a Bohyho, tedy dvou důležitých opor týmu, které v uplynulém roce okusily angažmá v turecké, respektive švédské florbalové lize. Až přijde na lámání chleba, budou jejich zkušenosti ze zahraničí neocenitelné.

Zdá se tedy, že má Extraliga Team v čele se Stráčou, Růčou, Růžou či Otou Janeckým nyní k dispozici všechny trumfy potřebné k tomu, aby v letošní sezoně učinil výrazný krok vpřed na cestě k florbalovému vrcholu. První příležitost ukázat, že všechna ta tvrdá dřina přes léto rozhodně nepřišla vniveč, budou mít hráči náchodského profesionálně amatérského florbalového týmu již v sobotu 2. listopadu 2013, kdy se v Polici nad Metují uskuteční tradiční Jokerit Cup. Nemáte-li proto o tomto víkendu žádné plány, rozhodně neváhejte a přijďte své oblíbence podpořit.

Sportu zdar a florbalu zvlášť! [TB26]

logo

Deváté místo na Jokerit Cupu 2012
10. 11. 2012

Před odjezdem do Police nad Metují, kde se konal turnaj Jokerit Cup 2012, panovala dobrá nálada. Avšak s příjezdem do dějiště turnaje zmizel hráčům Extraliga Teamu úsměv z tváře, jelikož nevyzpytatelný los nám předurčil účast ve skupině, kde bylo několik kvalitních týmů. V tu chvíli bylo všem jasné, že pokud chce Extraliga Team uhrát co nejlepší výsledek, musí při něm stát i horda štěstí. Nakonec Extraliga Team obhájil 9. místo, tedy stejný výsledek jako na loňském Jokerit Cupu. Hráči Extraliga Teamu proto musí zvednou hlavy vzhůru a připravovat se na další ročník s vidinou lepších výsledků. [MM91]

logo

Extraliga Team se zúčastní turnaje Jokerit Cup 2012
15. 10. 2012

Už to vypadá na pěkně rozjetou tradici. Extraliga Team se totiž zúčastní i letos florbalového turnaje Jokerit Cup. Konat se bude 10. listopadu 2012 v multifunkční aréně v Polici nad Metují.

„Když jsem dostal na stůl pozvánku na tento turnaj, neváhal jsem ani vteřinu a přihlásil náš tým. Je to pro nás čest, zahrát si takto kvalitní turnaj. Kluci celé léto na sobě dřeli a nejen díky tomu pomýšlíme na vyšší příčky.“ sdělil kapitán mužstva Dopa #28. „Nebude to však vůbec jednoduchý turnaj. Dostal jsem totiž pár omluvenek, které mi dělají vrásky na čele.“ dodal Dopa #28.

Turnaje se bohužel nezúčastní Osobič #12, který se omluvil z důvodu zápasu v házené, a tak bude hájit srdíčko Extraligu Teamu v jiném kolektivním sportu než je florbal. Další omluvenka nám přišla z daleké Skandinávie, kde je na hostování ve Švédsku náš hráč Bohy #26, který se ke všemu nešťastně zranil na tréninku. „Samozřejmě nás tato situace ohledně omluvenek těchto dvou klíčových hráčů mrzí, ale bohužel se s tím budeme muset nějak vypořádat a najít adekvátní náhrady. Celou situaci samozřejmě chápeme a přejeme naším hráčům hodně štěstí i mimo turnaj Jokerit Cup 2012“ řekl Miruna #91.

„Zkusíme zkontaktovat pár hráčů, kteří momentálně nemají za koho hrát z důvodu zámořské stávky a uvidíme, jak se situace vyvrbí. Je třeba si nad sestavením sestavy pořádně sednout a nic nenechat náhodě.“ prozradil Dopa #28, kterého rovněž trápí vysoké pojistky zámořských hráčů.

„Naším fanouškům však můžeme slíbit, že na tomto turnaji neodvedeme odevzdaný výkon. S klukama si sedneme v kabině, proberem pár věcí a na hřišti budeme doslova lítat. Provokace na sociálních sítích od týmu Lemplové bereme na lehkou váhu a soustředíme se pouze na naše výkony.“ dodal Miruna #91. [MM91]

logo

Spuštěny webové stránky Extraliga Teamu
8. 8. 2012

Vítejte na narychlo vytvořených webových stránkách profesionálně amatérského florbalového týmu Extraliga Team. Na těchto stránkách budou postupem času zveřejněny veškeré údaje, statistiky, fotogalerie a mnoho dalšího spojené s Extraliga Teamem, jejichž členové pochází z Náchoda a okolí. [MM91]